AKO ČISTIŤ SVOJE KAMIENKY


Kamene majú svoju vlastnú pamäť, takže kedykoľvek sa ich niekto dotkne, zapíše si nerast energiu, ktorá mu bola odovzdaná. Neodovzdá ju ďalej, ostáva v ňom uložená. Výnimkou je len zopár minerálov, ako napríklad kyanit disthen či citrín. Periodicky preto musia byť kamene očistené od akýchkoľvek nežiaducich energií, ktoré by mohli byť zhromažďované od majiteľa, ostatných alebo z prostredia.
Existuje mnoho spôsobov, ako očistiť kameň. Aký spôsob vybrať by malo byť zvolené podľa typu kameňa, koľko máte na očistu času a aké sú pre vás ľahko dostupné nástroje. Na bežnú očistu stačí prúd vlažnej vody z vodovodu, ktorou minerál niekoľko minút očisťujeme.

V zásade očisťujeme prírodnými živlami, ktorými sú oheň, voda, zem a vzduch, tiež Slnko, Mesiaca či rastliny. Sú veľmi účinné pri očiste kameňov od negatívnych energií. Kamene reagujú intenzívne na myšlienky, pocity a rozpoloženie svojich nositeľov, takže je dôležité, aby sme pri ktoromkoľvek z týchto spôsobov boli pokojní a pozitívne naladení, aby sme odovzdávali pri tomto procese kameňu to najlepšie z nás.



Metódy pre čistenie kameňov:


Oheň - starostlivo prejdeme kameňom cez plameň sviečky niekoľkokrát, až kým budeme intuitívne cítiť, že bol vymazaný a očistený.


Dym - starostlivo prechádzame kameňom cez dym zo šalvie, až kým intuitívne cítime, že bol vymazaný, očistený. Samozrejme, pri pálení šalvie sme opatrní. Pokiaľ si nie sme istý týmto spôsobom, zvolíme iný.


Voda - oplachujeme kameň v tečúcej vode. To možno vykonať troma spôsobmi:
tým, že podržíme kameň v rieke alebo potoku / istejšie a jednoduchšie je kamienok dať do textilného vrecka s otvorom / po dobu niekoľkých minút,
ponechaním vonku na daždi po dobu niekoľkých hodín,
niekoľko minút podržíme kameň pod vodovodom.
Voda zmyje negatívnu energiu a vrátiť ho späť k matke zemi, kde môže byť neutralizovaný.Nepoužívajte však vodu na mäkké kamene, akými sú niektoré vápence, howlit, aragonit, azurit, dolomit, malachit, selenit a pod.


Pôda - zakopať kameň do zeme na celý deň, samozrejme umiestnite značku na miesto, kde ste poklad zakopali, aby ste ho neskôr našli. Pôda absorbuje negatívnu energiu, rozptýli ju a premení ju na pozitívnu. Kamene sa cítia veľmi pohodlne v zemi, je to miesto, kde bol stvorený a tento spôsob je pre minerály a kamene najprirodzenejší.


Vzduch - použite dym zo šalvie alebo z cédroveho dreva, tiež santalové, prípadne použite kadidlo. Samozrejme dbajte na bezpečnosť.


Morská soľ - najbežnejší spôsob čistenia kameňov je použitie vody s morskou soľou. Najlepšie a najúčinnejšie je kamienok v textilnom vrecúšku namočiť do morských vĺn, čo je pre nás samozrejme nedostupné. . . takže doma namočíme kameň po dobu niekoľkých hodín do pohára s vodou so štipkou morskej soli. - UPOZORNENIE !! Soľ môže poškodiť povrch na niektorých kameňoch a tiež umiestnenie kameňa v suchej morskej soli (bez vody) môže poškodiť jeho elektromagnetické pole.


Svetlo - umiestnime kameň za jasného slnečného dňa na okennú parapetu po dobu najmenej jednej hodiny. UPOZORNENIE !! solárna energia môže byť príliš násilná pre niektoré kamene, ktoré vznikali v útrobách zeme a nie sú zvyknuté na slnečné svetlo. Tiež po nejakom čase a pri častom používaní tejto metódy, slnko vytiahne farbu z niektorých minerálov. PRETO omnoho radšej používam svit mesačný. Na noc umiestnime kamienok počas splnu pod mesačný svit a to počas splnu na jednu noc, ak spln nie je úplný, tak i ne niekoľko nocí.


Zvuk - používame stály a pokľudný zvuk z meditačných hudobných nástrojov, akými sú kryštáľové a tibetské misky alebo ladička. Čistý tón resetuje vibrácie kameňa a očistí ho.


Dych - držíme kameň pri svojom srdci a plynulo dýchame. Potom priložíme kameň k ústam a vydýchneme. Opakujeme niekoľkokrát. Vaša intuícia vám napovie, keď je očista je kompletná.


Rastliny - umiestnite kameň v kvetináči k jednej zo svojich kvetín po dobu niekoľkých hodín. Rovnako ako rastliny očisťujú vzduch, očistia kameň, premenia negatívnu energiu v pozitívnu. Ak nemáte k dispozícii kvet v kvetináči alternatívnou metódou je schovať kameň v pohári sušenej šalvie alebo s cédrom na celý deň. Bylinky absorbujú negatívnu energiu. Po použití bylinky spálte alebo zakopte do zeme, zahoďte do rieky či potoka. Byliny nepoužívajte druhý raz.


Čistiaci kameň - umiestnite kameň na veľkom jasnom kremeni, alebo použite iný minerál, ktorý má čistiace schopnosti ako ametyst, krištáľ, hematit.. a to na celý deň. Táto metóda kamene očisťuje, neutralizuje a nabíja.


Pyramída - ponecháme kameň pod sklenenou pyramídu na niekoľko dní. Energia produkovaná pyramídou má schopnosť neutralizovať negatívnu energiu..


Všetky čistiace metódy sú navzájom kompatibilné, použite akákoľvek kombinácie, pri ktorých cítite, že sú pre váš kameň vhodné. Samozrejme s ohľadom na jeho zloženie. Kombinácia metód je obzvlášť dobrá pre čistenie nových kameňov a dobíjanie silne vyčerpaných kameňov.

............................................

Kedy by mali byť talizmany očistené ?

Akonáhle boli kúpené.
Pred tým, než budú nabíjané.
Po každom použití.
Keď máte pocit, že sa vyčerpali, alebo sú matné.
Ako často by mal byť kameň očistený?
Pravidelne používané kamene, často nosené, musia byť čistené každý deň.
Liečivé kamene , masážne prútiky a kyvadla by mala byť čistené po každom použití.
Oltárne kamene a liečivé kamene pre životné prostredie by mal byť očistené raz mesačne.